Bildirimler
Tümünü temizle

Kadınlar ne İster ?

Bultur
(@bultur)
Üye Admin

ESİNİ İSTER

 

Kadınlar gerek cinsellikle ilgili konularda gerek küçük alışveriş kaçamaklarında gerekse mali konularda eşlerinden anlayış beklerler. Anlayış gören kadının erkeğe saygısı artar.

Anlaşılamamak ayrılığa sebep olur…

 

Ayrılıkların büyük bir kısmının eşlerin birbirlerini anlamamalarından kaynaklandığını söyleyen Psikiyatr Dr. Sabri Burhanoğlu, "Şiddetli geçimsizlik olarak dilimize yerleşen terim aslında anlayışsızlığın karşılığıdır. Erkekler anlayışlı olmayı maço kimliklerine tehdit olarak görürler." diyor.

İLGİ KADINI BESLER

 

Kadınlar ilgiyi sadece beklemezler, ilgiyle beslenirler. Saçlarının değiştirdiklerinde ya da yeni bir kıyafet giydiklerinde eşlerinin bunu hemen fark etmesini beklerler. Bu beklentinin nedeni, bu değişimleri kendilerini iyi hissetmenin yanı sıra eşlerine hoş görünmek için yapıyor olmalarıdır.

 

KADINLAR CÖMERT ERKEKLERDEN HOŞLANIR

 

Kadınlar her ne kadar alışverişi sever gibi görünse de doğaları gereği tutumlu yaratıklardır. Cömert erkek kadının hem ruhunu ok-şar hem de kadına kendini güvende hissettirir. Tabi ki burada cömertliğin başka kadınlara da yapılmaması kuralına dikkat etmek gerekir. Kadın için sadece para değil, zaman ve efor harcamak da cömertlik hanesine yazılır.

 

FARKLI HİSSETTİRİLMEK İLİŞKİYE İVME KATAR

 

Sıradanlık sıkıcılığın öncüsüdür. Bir kadın bir ilişkide kendini seçilmiş olarak hissetmek ister. Özellikle ilişkinin başlarında "Neden ben?" sorusu çok sorulur. Flört dönemindeki "ayrıcalık" durumu erkekler tarafından ilişkinin ilerleyen dönemlerinde sona er-dirilir. Oysa kadınlar İlk flört dönemindeki gibi hissettirilmeyi beklerler. Çünkü zaten ilişkiye heyecan nedeniyle başlamıştır ve bu heyecan ilişkiye ivme kazandırır.

 

ŞAŞIRTILMAK HEYECAN VERİR

 

Kadınlar kendilerini hoş sürprizlerle şaşırtan erkekleri beğenirler. Özel günler dışında alınan ufak hediyeler veya bir demet çiçek bile kadınları heyecanlandırmaya yeter.

 

SEVGİ OLMADAN BİR İLİŞKİDEN BAHSEDİLEMEZ

 

Sevgi olmadan bir kadın-erkek ilişkisi düşünülemez. Kadınlar, erkeklerin kendilerine sevgilerini göstermelerini beklerler. Erkeklerin ruhsuz veya duygusuzca "seni seviyorum" sözleri kadın tarafından "o zaman göster" şeklinde yanıtlanıyorsa, sevginin ifadesinde sorun var demektir.

 

SAYGI ÖZEN ANLAMINA GELİR

 

Sevgiyi müzik notası gibi düşünecek olursak saygı bir bestedir. Saygı, sevginin değerini, üstünlüğünü ve özenini gösterir. Kadınlar erkeklerden saygı beklerler çünkü saygı duyulmak temel kişilik ihtiyaçlarımızdan biridir. Erkeğin karşısındaki kadına duyduğu saygı aynı zamanda kendine ve ilişkisine duyduğu saygıyı gösterir.

 

KIYMETİNİN BİLİNMESİNİ İSTER

 

Kadınlar ilişkilerde daha fazla fedakarlık yapan kişilerdir. Anne, eş, çalışan kadın gibi birçok rolleri aynı anda başarı ile üstlenirler. Erkeğin birçok açığını kapatıp onları tamamlarlar. Bunun karşılığında kıymetlerinin bilinmesini beklerler. "Bunlar zaten senin görevin!" gibi bir yaklaşım onları üzer.

 

KISKANILMAK MUTLU EDER

 

Sorulduğunda çoğu kadın inkar etse de kadınlar erkeklerin onları kıskanmalarını beklerler. Ancak bu kıskançlık ılımlı düzeyde olmalıdır. Çiftlerden herhangi birisinin aşırı kıskançlığı diğerinin kıskançlığını da kamçılar. Böyle durumlarda ilişki çekilmez hale gelir. Kıskanılmak bazı kadınlarda önemsenmekle eşdeğer gibi algılanır.

 

Kadının kendini özel hissetmek istediğini belirten NPİSTANBUL Hastanesi Psikiyatrı Dr. Sabri Burhanoğlu, kadınların erkeklerden flört döneminden sonra da bu ayrıcalığı yansıtmasını beklediklerini söylüyor.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 27/07/2021 2:18 am
Paylaş:
Başa dön tuşu