Haberler

2021-2022 Ek Atama Olacak Mı?

Tüm öğretmenler, sabırsızlıkla ek atama haberini bekliyor. Bu yüzden gözler tamamen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a çevrilmiş durumda. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20.000 öğretmen ataması yapılacağını duyurmuştu. Ama bu açıklama sonrasında, atama sayısının yetersiz olduğunu düşünen öğretmen adayları ise sosyal medya ve grup toplantıları ile 20.000 öğretmen atamasının kabul edilemeyeceğini ve bu sayının arttırılması gerektiğini savunan eylemler yaptılar ve hala devam ediyorlar. Yoğun olarak Twitter üzerinden ek atama taleplerini dile getiren öğretmen adaylarına, destekte bir hayli fazla. Bir çok milletvekili, sanatçı ve öğretmen olmayan vatandaşlar dahil olmak üzere, ek atama talebinde bulunan öğretmen adaylarımıza bu çıktıkları yolda desteklerini veriyor.

Bakan Ziya Selçuk Şunları Söyledi !

Konuya yönelik Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamada yaptı. Bakan Selçuk, “2003’ten beri AK Parti döneminde öğretmen atamaları konusunda inanılmaz bir çıta yüksekliği vardı ve öğretmenlerin 3’te 2’sinden fazlası bu dönemde atandı. Hep daha fazla atama yapılması konusunda da çabalar sürdü. Salgın dönemi ve diğer bazı koşullar nedeniyle de bu sene böyle bir kısıt oluştu. Bizim her zaman çabamız daha fazla olması için bu yüzden daha fazla atama yapmak için gayret gösteriyoruz. Bununla ilgili kurumlar arası iş birlikleri, karar süreçleri de devam ediyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın öğretmen fazlamız var sözü üzerine ise Bakan Ziya Selçuk “Sayın Cumhurbaşkanının açıklaması kalabalık içerisinde ayak üstü bir konuşmaydı. Sonuç olarak öğretmen ihtiyacı yok demedi. Salgın dönemiyle ilgili bir ifadeydi. Yoksa bizim öğretmen ihtiyacımız var. Emekli öğretmenlerimizden kaynaklı bir ihtiyaç var, ücretli öğretmenlerle ilgili bir ihtiyaç var. Ancak bütçe kısıtları nedeniyle daha az kadro var. Ak Parti tarihinde olağanüstü bir öğretmen alımı oldu. Üçte ikisi bu dönemde alındı. Bazen bütçe kısıtları nedeniyle böyle oldu ama bu öğretmen ihtiyacı yok anlamına gelmiyor.”

Engelli Öğretmen Alımı Yapılacak Mı?

Engelli öğretmen sayısı çok fazla değil, Yıl içinde ara ara atama yapıyoruz. Kadro geldiğinde yapıyoruz. Önümüzdeki yıl içinde yapacağız.

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: LGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MEB 2021 - Soru Kitap PDF

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu